Prywatna agencja ochrony może stworzyć wizerunek agencji, która zatrudnia starszych obywateli, którzy patrolują budynki w nocy, ledwo przez większość czasu nie śpiąc. Tego rodzaju ochroniarze mogą istnieć, ale bardziej prawdopodobne jest, że robią to jako stereotyp telewizyjny lub filmowy.

Prywatne agencje ochrony zapewniają bezpieczeństwo Twojej firmy i są własnością prywatną i są obsługiwane, w przeciwieństwie do bezpieczeństwa publicznego, takiego jak wojsko czy policja. W tej dziedzinie pracuje wielu skutecznych i wydajnych profesjonalistów. W rzeczywistości profesjonalna organizacja ASIS International oferuje programy certyfikacji dla pracowników ochrony.

Strażnicy w agencji ochrony

Kiedy korzystasz z prywatnej agencji ochrony do obsadzenia ochroniarza dla swojej firmy, powiedz agencji, że chcesz ochronić się przed kradzieżą, wandalizmem, pożarem i wszelkimi innymi nielegalnymi działaniami. Masz do wyboru zatrudnienie uzbrojonego lub nieuzbrojonego strażnika. Zasadniczo uzbrojeni strażnicy są bardziej odpowiedni do zatrudniania dla firm niepublicznych lub w godzinach, w których firma jest zamknięta. Nieuzbrojeni strażnicy skontaktują się z siłami bezpieczeństwa publicznego, takimi jak policja lub straż pożarna, w celu uzyskania pomocy.

Licencjonowanie lub certyfikacja agencji ochrony

Zapytaj prywatną agencję ochrony, czy zatrudnia ona strażników, którzy mają licencję lub certyfikat. Według Bureau of Labor Statistics większość stanów wymaga, aby ochroniarze mieli licencję. Wymagania dotyczące licencji zazwyczaj obejmują ukończenie co najmniej 18 lat, zdanie kontroli przeszłości i szkolenie w zakresie procedur awaryjnych oraz zatrzymanie podejrzanych. Bycie uzbrojonym strażnikiem wymaga zazwyczaj dodatkowej certyfikacji. Koszt wynajmu strażnika wzrasta wraz ze wzrostem poziomu szkolenia strażnika. Strażnik z certyfikatem ASIS zdał egzamin z zakresu zapobiegania przestępczości, użycia siły, postępowania z dowodami, składania zeznań w sądzie, dzielenia się informacjami z policją i procedur reagowania kryzysowego.

agencja ochrony tree

Praca z FBI

Jeśli Twoja firma jest prywatną agencją bezpieczeństwa, istnieją większe możliwości współpracy z rządem. W szczególności FBI obawia się cyberataków, które polegają na tym, że wrogowie mogą przeniknąć do dowolnego systemu komputerowego przez Internet. Skutki obejmują naruszenia bezpieczeństwa narodowego, biznesu i zdrowia publicznego. Zagrożenie jest tak ogromne, że FBI połączyło siły z CIA, Departamentem Obrony, Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prywatnym przemysłem – InfraGard jest tego najlepszym przykładem.

Pozbycie się cyberbezpieczeństwa

W momencie publikacji FBI zamierza rozszerzyć działalność w sektorze prywatnym. Celem jest dotarcie do lokalnych społeczności za pośrednictwem prywatnych agencji bezpieczeństwa, aby dostarczyć informacji na temat ochrony przed atakami terrorystycznymi i naruszeniami bezpieczeństwa oraz zapobiegania im i reagowania na nie. Ten rodzaj współpracy z firmami sektora bezpieczeństwa w sektorze prywatnym doprowadził do rekordowego aresztowania w 2010 roku 202 osób, z których niektóre były najlepszymi cyberprzestępcami na świecie, według Gordona Snowa z działu cyberprzestępczości FBI.

Wyjaśnienie bezpieczeństwa agencji ochrony

Sponsorowane przez rząd przedsiębiorstwa (GSE) zostały utworzone w celu zmniejszenia kosztów związanych z pożyczaniem w niektórych sektorach gospodarki. Na przykład Federalne Stowarzyszenie Hipoteczne (znane jako Fannie Mae) zostało wprowadzone w celu poprawy przepływu kredytów w gospodarce mieszkaniowej. Federalne Stowarzyszenie Rolniczych Hipotecznych (Farmer Mac), rolniczy GSE, gwarantuje terminową spłatę kapitału i odsetek inwestorom w obligacje rolne. Kiedy GSE wydaje pożyczkę w formie obligacji, zabezpieczenie jest nazywane zabezpieczeniem agencji.